Limited Şirket Kuruluşu - 2020 Yılı Giderleri

      2020 Yılında Limited Şirket Kuruluş Sürecinde Karşılaşılan Maliyetler 

 

          Limited şirket kurulacağı zaman, bir fikir oluşması için hazırladığımız örnek maliyet çalışmasının amacı bilgilendirme içindir. 2020 yılı içeriside, Limited şirketin kurulum sürecinde karşılaşabileceğiniz tüm maliyet kalemleri yer almaktadır . (Noter Harcamaları, Vergi Dairesi Harcamaları , Rekabet Kurulu Payı , Ticaret odası tescil ve ilan ücretleri , Mali Müşavir kuruluş servis bedeli ) 

 

         2020 yılı , İstanbul şehri için, minimum verileri baz alarak hazırladığımız örnek maliyet tablosu aşağıdaki gibidir. Harcamalar, işinizin özelliği ve hacmi, sektör sayısı, bulunduğu bölge, sigortalı işçi sayısı ve  yazarkasa kullanımı gibi kriterlere göre bir miktar değişkenlik gösterebilir.

    2018 yılında yapılan değişiklik ile , limited şirket kuruluşu esnasında karşılaşılan masraflar bir miktar düşürülmüş ve şirket kuruluş maliyeti önceki döneme nazaran bir miktar azalmıştır. 

 

   Öncelikle belirtmek gerekirse, şirket kurulumu yapılacağı zaman, dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri,  doğru yerden doğru ve kaliteli hizmeti alabilmektir. Şirket kurulumu tamamlandıltan sonra da, her ay muhasebe ve danışmanlık hizmetlerine ihtiyacınız olacağı için ,  işinizi eksiksiz takip ederek doğru yürütecek bir ekip, işinizi,  karşılaşılabilecek mali risklere karşı korumakla birlikte, bir takım teşvik ve vergi indirimlerinden faydalanmanızı sağlayacaktır.

10.10.2020 Güncel

   İşinize özel ayrıntılı maliyet tablosunu ÜCRETSİZ hazırlıyoruz. Sorularınız için bizimle herzaman iletişime geçebilirsiniz. 

Etiket; 2020, kuruluş, açılış, 2020, masraflar, giderler, 2020 limited şirket kuruluş maliyeti, kuruluş, şirket kuruluşu, kuruluş, limited şirket, 2020 limited şirket kuruluş maliyeti,  2020 limited şirket kuruluş maliyeti, limited şirket kuruluş maliyeti, anahtar teslim şirket kuruluşu , 2020, limited şirket kuruluş giderleri, limited şirket kuruluş masrafları, limited şirket kurarken karşılaşılan giderler , 2020 yılında limited şirket kuruluş maliyeti , limited şirket açılış giderleri

        2020 Yılında Toplam Limited Şirket Kuruluş Maliyeti: 2.200,00 TL -  10.10.2020 Güncel

 

 1. Limited Şirket Kuruluşu Servis Bedeli: 722,00

 2. Ticaret Odası; 1.110,00 TL

 3. Kuruluş Vergi Dairesi Masrafları: 32 TL

 4. Kuruluş Noter Masrafları: 341  TL

 

 

          İşinize özel detaylı maliyet tablosunu ÜCRETSİZ hazırlıyoruz. Sorularınız ve destek almak için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz. 

 

 

 

2020 YILI - LİMİTED ŞİRKET KURULUŞ NOTLARI;

 

 •  Limited Şirket kurulacağı zaman, banka hesabı açıp sermaye blokesi yaptırma işlemi kaldırılmıştır. 

 • Örnek maliyet tablosu tek ortaklı LTD. Kurulumu içindir. Fazla ortak olması durumunda, ortaklar imza için ticaret odasına gelirse ek maliyet oluşmaz. Fazla Ortaklar ticaret odasına gelemeyecek olur ise, noterden kuruluş vekaletnamesi masrafı oluşacaktır.

 • Örnek maliyet tablosu, tek müdürlü LTD. ŞTİ. içindir. Fazladan her bir şirket müdürü için , ortalama 190,00 TL maliyet oluşacaktır. 

 • Şirket ortaklarından biri yabancı uyruklu olur ise , şirket kuruluşu hizmet ücretinin yasal alt sınırı 2.021,00 TL dir.  (İSMMMO - 2020 ücret tarifesi)

 • Örnek maliyet tablosu , tek bir sektörde faaliyet gösterecek olan LTD. ŞTİ. içindir.  Fazladan her faaliyet alanı için, Ticaret Odası tescil ve ilan ücretlerinde, ana sözleşme kelime sayısına göre bir miktar değişiklik olacaktır.  

 • İşiniz için yazarkasa gerekli ise, ortalama 900,00 TL maliyet oluşabilir.  Yazarkasa-Pos Cihazını bankadan almanız durumunda , bazı bankalar ÜCRETSİZ verebilmektedir. 

 

 

             Limited Şirket Kuruluşundan Sonra , aylık karşılaşılan maliyetler aşağıdaki gibidir. Bu giderler, işinizin faaliyet alanı, büyüklüğü , personel sayısı gibi kriterlere göre değişiklik gösterecektir.

 

 1. Aylık KDV

 2. Aylık sigorta primi  (Personel var ise)

 3. Şirket Müdürleri için, aylık 4B SGK - Bağkur primi ( Müdür şirket ortağı ise ve başka bir işte sigortalıysa gerekmez ) 

 4. Aylık Muhasebe-Mali Müşavir hizmet ücreti

 5. Üç aylık dönemlerde stopaj (10 dan fazla personel olur ise aylık)

 6. Üç aylık dönemlerde Geçici Vergi

 7. Her yıl yasal defterlerin tasdiki 

 8. Her yıl ticaret odası ve meslek odası üye aidatları

 9. Belediye Vergileri

   1-  NOTER GİDERLERİ ; 341,00 TL

 1. Şirket müdürünün imza sirküleri; 183 TL

 2. Şirket Kuruluşu Sonrası Mali Müşavir Vekaleti: 158,00 TL

 3. (Şirketi kurarken , kurucu ortaklar, imza için ticaret odasına gelmez ise, ayrıca 115 TL , Kuruluş Vekaletnamesi Masrafı olacaktır. )

 2 -TİCARET ODASI ÜCRETLERİ; 1.110,00 TL ( İstanbul )

 1. Ticaret odası kaydı, İlan, Rekabet kurumu, 2020 Defter tasdikleri, Faaliyet belgesi 

3 - Vergi Dairesi 32,00  TL

 1. Kira Damga Vergisi  ; 17

 2. SMMM Sözleşme D.V. 15

 

4-  Kuruluş Servis Bedeli 722,00 TL

ÖRNEK MALİYET ÇALIŞMASI;  2020 de Yeni Kurulucak " Yeşil Elektronikt Paz. LTD. ŞTİ."  Bilgileri Aşağıdaki Gibidir.

  

 1. Şirket Ortağı : 1 kişi 

 2. Şirket Müdürü : 1 kişi

 3. Şirketin Sermayesi : 10.000 TL ( Minimum Tutar)

 4. İşyeri Kira tutarı : 1.000 TL ( Brüt Kira Bedeli )

 5. Şirketin Faaliyeti: Elektronik Pazarlama Ve Ticaret

gallery/limited şirket kuruluş maliyeti

LİMİTED ŞİRKET KURULUŞ MALİYETİ 2020

 2020 Yılı Limited Şirket Kuruluş Maliyeti