Emlak Ofisi - Emlak Şirketi Açılış İşlemleri Ve Gerekli İzinler

Etiket; emlak ofisi nasıl kurulur, emlakçı nasıl açılır, emlak şirketi kuruluş maliyeti, 2021 emlak gayrimenkul şirjeti kuruluş giderleri, emlakçı açmak, emlak şirketi, firma, açılış, kuruluş, maliyet, giderler, masraflar, emlak şirketi nasıl açılır, emlak ofisi nasıl açılır, emlak ofisi açmak için gerekli belgeler, emlak şirketi kurmak için gerekli izinler, 2021 emlak ofisi açılış giderler, 2021 emlak şirketi kuruluş maliyeti, gayrimenkul şirketi nasıl açılır, Emlakçılık Gayrimenkul Danışmanlık Şirketi kurmak, emlak dükkanı açmak için gerekli izinler, emlak şirketi kurmak için gerekli belgeler

Emlakçılık Gayrimenkul Danışmanlık Şirketi Kuruluş İşlemleri - 

Emlakçılık Ofisi Nasıl Kurulur ?

17.01.2021 Güncel

Emlak ofisi şirketi nasıl açılır ? Emlak ofisi şirketi kuruluş işlemleri nelerdir, Emlak ofisi şirketi nasıl kurulur , Emlak ofisi şirketi açılış maliyetleri nelerdir , Emlak ofisi şirketi kuruluş giderleri nelerdir, Emlak ofisi şirketi kurmanın maliyeti nedir , Emlak ofisi şirketi açarken toplam giderler nedir ? Emlak ofisi şirketi için gerekli izinler, Emlak ofisi şirketi açmak için gerekli belgeler, Emlak ofisi şirketi kuruluş ücreti nedir , Emlak şirketi nasıl kurulur, Emlak şirketi maliyeti nedir, Emlak şirketi açılışı toplam maliyeti ne kadar ?

 

 

       Emlakçılık gayrimenkul danışmanlık  faaliyetlerine uygun işyeri açmak için, şahıs şirketi kurulabileceği gibi, işin özellikleri ve büyüklüğüne göre, sermaye şirketleride tercih edilebilir.  Şirketin bireysel veya sermaye şirketi olmasının, kanunlar açısından önemi yoktur.  Fakat, sermaye şirketleri , her zaman daha prestijli ve sağlayadığı ticari itibar daha fazladır.

        Yeni kurulan Emlak Ofisi / Gayrimenkul danışmanlık Şirketi 'nin, resmi olarak kayıt edilmesi ve gerekli izinlerin alınma süresi, tercih edilecek şirket türüne göre (bireysel veya sermaye şirketi ) bir kaç gün farklılık gösterecektir. Şahıs şirketleri olarak Emlak Ofisi / Gayrimenkul danışmanlık şirketi kurulduğunda, gerekli evrakların hazırlanması durumunda, aynı gün vergi levhası alınabilirken , limited veya anonim şirketlerde bu süre, ortalama 4 ila 6 iş günü olacaktır. 

 

      Emlak Ofisi / Gayrimenkul danışmanlık Şirketi kuruluşunda, vergi levhası alındıktan sonra belediyeden alınacak "işyeri açma ve çalışma ruhsatı " ise , gerekli belgelerin temin edilmesine müteakip , bir kaç gün gün sürecektir. 

 

      Şirket türlerine göre , detaylı kuruluş aşamaları ve kuruluş giderleri ile ilgili ayrıntılar için, aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz;

 

 1 - Bireysel Şirketler

 

 

2- Sermaye Şirketleri

 

 

 

EMLAK OFİSİ / GAYRİMENKUL ŞİRKETİ AÇILIŞ MALİYETİ NEDİR ?

EMLAK OFİSİ /GAYRİMENKUL FİRMA KURULUŞ GİDERLERİ ? 

 

      Bir Emlak Ofisi / Gayrimenkul danışmanlık Şirketi nin kuruluş sürecinde karşılaşılan giderleri, üç aşağı beş yukarı hesaplamak için, öncelikle şirketinizin yasal türüne karar vermelisiniz.  En çok tercih edilen şirket türleri, şahıs şirketi/işletmesi, limited şirket ve anonim şirkettir.

 

 

EMLAK OFİSİ / GAYRİMENKUL ŞAHIS ŞİRKETİ GİDERLERİ /  EMLAKÇILIK ŞAHIS ŞİRKETİ AÇILIŞ MALİYETİ  ; 

    

      Emlak Ofisi / Gayrimenkul danışmanlık şahıs işletmesi , kabaca küçük ölçekli emlakçılık faaliyetleri için uygun olmaktadır. Yıllık net karı 30.000 TL'nin altında olan küçük ölçekli Reklam emlak firmaları için , kuruluş maliyetinin düşük olması sebebiyle, tavsiye edilir. Ancak , yıl içindeki toplam karınız 30.000 TL 'nin üzerinde olursa, artan vergi oranı sebebiyle şahıs işletmesi avantajını kaybedecektir.

 

       2021 Yılında, ortalama bir Emlak Ofisi / Gayrimenkul danışmanlık şahıs şirketi kuruluş maliyeti 550 - 600 TL 'den başlamaktadır. Bu maliyete tüm kuruluş giderleri dahil olmakla birlikte, işinizin özelliklerine göre bir miktar yükselebilir.  Şahıs işletmesi hakkında detaylı bilgi ve maliyet çalışması için , BAKINIZ ....

 

 

 

EMLAK OFİSİ / GAYRİMENKUL LİMİTED ŞİRKET KURMA MALİYETİ  / EMLAK OFİSİ / GAYRİMENKUL LTD. AÇILIŞ MASRAFLARI

 

         Emlak Ofisi / Gayrimenkul danışmanlık Şirketi açılışlarında Limited şirketler Türkiye 'de en çok tercih edilen şirket türüdür. Çokca tercih edilmesinin başlıca nedeni, ticari ilişkiler ve finans kurumları karşısında sağladığı itibar ve prestijli olmasıdır.  Diğer yandan, şirket karı yüseldikçe vergi oranının sabit kalması, yüsek karlı şirketler için avantaj sağlamaktadır. 

 

     2021 Yılında, ortalama bir Emlak Ofisi / Gayrimenkul danışmanlık Limited Şireti kurma maliyeti 2.200 - 2.300 TL 'den başlamaktadır. Bu maliyete tüm kuruluş giderleri dahil olmakla birlikte, işinizin özellikleri, ortak sayısı, sermaye tutarı , faaliyet alanı sayısı gibi kriterlere göre bir miktar yükselebilir. 

 

     Limited şirket kuruluşu hakında detaylı billgi için bakınız;

 

LİMİTED ŞİRKET KURULUŞU               2021 LİMİTED ŞİRKET KURULUŞ MALİYETİ

 

 

 

EMLAK OFİSİ / GAYRİMENKUL ANONİM ŞİRKET KURMA MALİYETİ  / EMLAK OFİSİ / GAYRİMENKUL AŞ. AÇILIŞ MASRAFLARI

 

          Emlak Ofisi / Gayrimenkul danışmanlık şirketi kuruluşunda Anonim şirketler de Türkiye 'de çokca tercih edilen şirket türlerinden biridir.  Kabaca büyük ölçekli emlak şirketleri için uygundur. Limited şirket gibi , ticari ilişkiler ve finans kurumları karşısında  itibarlı ve prestijli olan Anonim şirketlerin, Limited şirketlerden farkı ; Limited şirketlerde en fazla 50 olan alınabilirken,  Anonim şirketlerde , ortak sayısı için herhangi bir limit bulunmaktadır. Diğer yandan , şirket karı yüseldikçe vergi oranının sabit kalması, yüsek karlı şirketler için avantaj sağlamaktadır. 

 

     2021 Yılında, ortalama bir Emlak Gayrimenkul danışmanlık Anonim şirketi kurma maliyeti 2.600 - 2.700 TL 'den başlamaktadır. Bu maliyete tüm kuruluş giderleri dahil olmakla birlikte, işinizin özellikleri, ortak sayısı, sermaye tutarı , faaliyet alanı sayısı gibi kriterlere göre bir miktar yükselebilir. 

 

Anonim şirket kuruluşu hakında detaylı billgi için bakınız;

 

ANONİM ŞİRKET KURULUŞU               2021 ANONİM ŞİRKET KURULUŞ MALİYETİ

 

 

 

EMLAK OFİSİ / GAYRİMENKUL ŞİRKETİ AÇMAK VE ÇALIŞTIRMAK İÇİN ALINACAK İZİNLER 

 

         Emlak Ofisi / Gayrimenkul danışmanlık şirketinin resmi kuruluş işlemlerinde, vergi dairesi, ticaret odası, sosyal güvenlik kurumu (SGK) kayıtları, otomatik yapılmaktadır.

 

     Resmi Kuruluş işlemlerinin tamamlanmasından ve vergi levhası alındıktan sonra, Emlak Ofisi / Gayrimenkul danışmanlık Şirketi nin bağlı bulunduğu belediyeden işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı alınmalıdır. İşyeri açma ve çalıştırma ruhsatı için gerekli belgeleri, bağlı bulunduğunuz belediyeden öğrenebilirsiniz. 

 

 

EMLAK OFİSİ / GAYRİMENKUL ŞİRKETİ KURMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER - EMLAK OFİSİ / GAYRİMENKUL İŞYERİ AÇILIŞ BELGELERİ NELERDİR ?

 

Kurucunun kimlik fotokopisi

Üç adet fotoğraf

İşyeri Kira Sözleşmesi

 

 

EMLAK OFİSİ / GAYRİMENKUL ŞİRKETİ AÇTIKTAN SONRAKİ AYLIK ÖDEMELER, 

EMLAK OFİSİ NİN AYLIK GİDERLERİ NELERDİR ?

 

         Emlak Ofisi / Gayrimenkul danışmanlık Şirketi nin kurulması ve gerekli izinlerin alınmasından sonra, ticari faaliyetlere başlayabilir.

 

        Emlak Ofisi / Gayrimenkul Danışmanlık Şirketi , ticari faaliyetleri devam ettiği sürece, standart olarak aylık giderleri aşağıdaki gibidir. Bu giderler,  Kurulacak Şirketi nin büyüklüğü , işletmenin kar-zarar durumu, işyeri kirası, işçi sayısı işletmenin ve benzeri özelliklerine göre farklılık göstermektedir;

 

   1 - Her ay Katma Değer Vergisi - KDV ;  Satışlarınızdan tahsil edilen kdv 'den , giderleriniz ve mal alımlarınız için ödediğiniz kdv nin düşülmesinden sonra ki kalan Tutar.

 

   2- Her ay çalışanınız var ise sigorta primi ve işçinin gelir vergisi ; Sigorta primi ve işçi gelir vergisi , işçi ücretlerine göre hesaplanmaktadır. Üç aşağı beş yukarı olarak, işçiye ödenen net ücretin %47 ila %49 'u gibi dikkate alabilirsiniz. Örneğin 2.324 TL net asgari ücretle çalışan bir işçi için, ödenecek aylık sigorta primi ve işçinin gelir vergisi 1.133 TL (%48,75) 'dir. 

 

        Not; Sigorta primlerininizi her ay düzenli öderseniz, SGK 5 puanlık indirim vermektedir. Asgari ücret için yaklaşık 100 TL olan indirim, hesaplamaya dahil edilmemiştir. 

 

   3- Her ay BAĞKUR sigorta priminiz ; Şirket kuruluşunda , BAĞKUR sigortalılığı otomatik başlamaktadır. Ancak Şirket sahibinin / temsilcinin başka bir işte devam eden sigortası var ise, Bağkura kayıt olmak ve prim ödemek zorunda değildir.  Aylık bağkur primi, 2020 yılı için , ödemelerinizi her ay düzenli yaparsanız , indirimli olarak 868,18 TL 'dir.  Ancak ödeme yapılmaz ise 5 puanlık indirim iptal olmaktadır. 

 

   4- Üç ay da bir Stopaj Vergisi ; Stopaj kabaca , işyeri kirası, alınan serbest meslek makbuzları ve işçilerden kesilen gelir vergilerinin , sorumlu sıfatıyla vergi dairesine ödenmesini ifade eder.  Örneğin , gerçek kişi 'den bir işyeri kiralarsanız, mülk sahibinin elde ettiği kira gelirinin , gelir vergisini keserek, devlete ödemeniz gerekmektedir. Kestiğiniz bu gelir vergisi , Stopaj kesintisidir. 

 

       Not; Temmuz 2020 'den itibaren, sigortalı işçisi olan işyerlerinin stopaj vergisi , aylık sigorta primiyle birleştirilerek , her ay ödenecektir. İşçisi olmayan işletmeler, üç ayda bir ödemeye devam edecektir. 

 

    5 - Üç ay da bir Geçici Vergi ; Geçici vergi, kabaca , şirket karı üzerinden ödenecek yıllık gelir vergisi 'nin (şirketler için kurumlar vergisi ) , üç aylık dönemler halinde önceden beyan edildiği ve ödendiği vergiyi ifade etmektedir.  Yani, üç aylık şirket karınız üzerinden ödenen gelir vergisi / kurumlar vergisidir.  Ödenen gecici vergiler, daha sonra yıllık gelir vergisi / kurumlar vergisinden düşülmektedir. 

 

    6 - Yıl da bir Yıllık Gelir Vergisi ya da Kurumlar Vergisi ; Şirketin yıllık net karı üzerinden hesaplanır ve ödenir. Daha önceden ödenmiş geçici vergileriniz var ise, bu vergiden düşülür. 

 

    7 - Yıl da bir yasal defter tasdikleriniz ; Şahıs işletmeleri defter beyan sistemine geçtiğinden, defter tasdik etmezler. Ayrıca, e-defter uygulamasına geçen şirketlerde defter tasdiki yaptırmazlar. 

 

     8- Yıl da bir meslek odası üye aidatlarınız ; Bağlı olunan meslek odanızın üye aidatı. Şİrketler için , ticaret odası üye aidatı. 

 

    9 - Aylık Muhasebe Servis Ücretleri ; Alacağınız muhasebe hizmetleri için ödenecek aylık ücrettir. Muhasebe hizmetlerinde önemli olan doğru yerden, kaliteli hizmet almaktadır. 

 

 

 

EMLAK OFİSİ / GAYRİMENKUL ŞİRKETİ AÇMAK İÇİN KOSGEB VE DEVLET DESTEKLERİ  ;

 

        KOSGEB , bazı girişimlere ve şirketlere çeşitli hibe ve kredi destekleri sağlamaktadır. Destek çeşitleri ve oranları zaman zaman değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple, KOSGEB desteklerinden faydalanmak isterseniz, öncelikle bulunduğunuz bölgedeki KOSGEB ofisi ile irtibat kurmalı, iş kolunuza sağlanan GÜNCEL desteklerin olup olmadığı hakkında bilgi almalısınız.

 

         Bu desteklerden faydalanmak için bulunduğunuz bölgedeki KOSGEB 'in girişimcilik eğitim programlarına katılmanız ve başarı ile tamamlamanız gerekmektedir. Gerekli şartları sağladıktan sonra, şirket açılış masraflarının ödenmesi, hibe ve faizsiz kredi desteklerinden faydalanabilirsiniz. Bu teşvik ve destekler ile ilgili, KOSGEB 'in girişimcilik eğitimlerinde ayrıntılı bilgi verilmektedir. 

 

    

            İşinize özel ayrıntılı bir maliyet tablosunu ÜCRETSİZ almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.