Estetisyen & Diyetisyen Merkezi Açılışı Ve İzinleri

işinize özel ÜCRETSİZ bir maliyet tablosu almak için, bizimle iletişime geçebilirsiniz. hızlı bir şekilde şirketinizi anahtar teslim kuruyoruz.

Etiket; estetisyen merkezi nasıl açılır, estetisyen şirketi nasıl kurulur, estetisyen merkezi açılış maliyetleri, estetisyen merkezininkuruluş giderleri 2021, estetisyen merkezi açmak için gerekli izinler, estetisyen şirketi kurmak için gerekli izinler 2021, diyetisyen merkezi nasıl açılır, diyetisyen şirketi nasıl kurulur, diyetisyen merkezi açılış maliyetleri, diyetisyen merkezininkuruluş giderleri 2021, diyetisyen merkezi açmak için gerekli izinler, diyetisyen şirketi kurmak için gerekli izinler 2021,

Estetisyen & DiyetisyenMerkezi Açılış İşlemleri

17.01.2021 Güncel

       Estetisyen ve Diyetisyen merkezi nasıl açılır ? Estetisyen ve Diyetisyen merkezi kuruluş işlemleri nelerdir,Estetisyen ve Diyetisyen merkezi nasıl kurulur, Estetisyen ve Diyetisyen merkezi açılış maliyetleri nelerdir, Estetisyen ve Diyetisyen merkezi kuruluş giderleri nelerdir, Estetisyen ve Diyetisyen merkezi kurmanın maliyeti nedir , Estetisyen ve Diyetisyen merkezi açarken toplam giderler nedir ? Estetisyen ve Diyetisyen merkezi  için gerekli izinler, Estetisyen ve Diyetisyen merkezi açmak için gerekli belgeler, Estetisyen ve Diyetisyen merkezi şirket kuruluş ücreti nedir , Estetisyen ve Diyetisyen merkezi nasıl kurulur, Estetisyen ve Diyetisyen merkezi maliyeti nedir, Estetisyen ve Diyetisyen merkezi açılışı toplam maliyeti ne kadar ? 

     

      Estetisyen & Diyetisyen merkezi açmak için, şahıs şirketi kurulabileceği gibi, işin özellikleri ve büyüklüğüne göre, sermaye şirketleride tercih edilebilir.  Şirketin bireysel veya sermaye şirketi olmasının, kanunlar açısından önemi yoktur.  Fakat, sermaye şirketleri , her zaman daha prestijli ve sağlayadığı ticari itibar daha fazladır.

       Estetisyen & Diyetisyen faaliyetleri için şirketin resmi olarak kayıt edilmesi süresi, tercih edilecek şirket türüne göre (bireysel veya sermaye şirketi ) farklılık gösterecektir. Şahıs şirketleri, gerekli evrakların hazırlanması durumunda , aynı gün kurulabilirken, limited veya anonim şirketlerde bu süre, ortalama 4 ila 6 iş günü olacaktır. 

 

      Şirket çeşitlerine göre kuruluş aşamaları ve kuruluş giderleri ile ilgili ayrıntılar için, aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz;

 

 1 - Bireysel Şirketler

 

Şahıs şirketi kuruluş işlemleri

 

Adi şirket-Adi Ortaklık kuruluş işlemleri

 

2- Sermaye Şirketleri

 

Limited şirket kuruluş işlemleri

 

Anonim şirket kuruluş işlemleri

 

 

 Estetisyen & Diyetisyen Şirketi İçin Gerekli İzinler 

 

             İşyerinin resmi kuruluş süreçlerinde, vergi dairesi, ticaret odası, sosyal güvenlik kurumu (SGK) kayıtları, otomatik yapılmaktadır. Kuruluş işlemlerinin tamamlanmasından sonra, belediyeden işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı alınmalıdır. Bunların yanında,sağlık bakanlığının açıkladığı, sağlık iş koluna göre, uygun olan mesleki odaya kayıt yapılmalıdır. 

 

İşyerinin Açılından Sonraki Aylık Giderler ; 

       Estetisyen & Diyetisyen konularında faaliyetler yapacak işyerlerinin, standart olarak aylık katlanacakları masraflar aşağıdaki gibidir. Bu giderler, işletmenin  kar – zarar ve özelliklerine göre farklılık göstermektedir;

 

  1. Her ay KDV

  2. Her ay çalışanınız var ise sigorta primi

  3. Her ay BAĞKUR priminiz

  4. Üç ay da bir ya da aylık Stopaj

  5. Üç ay da bir Geçici Vergi

  6. Yıl da bir Yıllık Gelir Vergisi ya da Kurumlar Vergisi

  7. Yıl da bir yasal defter tasdikleriniz

  8. Yıl da bir ya da iki meslek odası üye aidatlarınız.

  9. Aylık Mali Müşavir Ücretleri