Güvenlik Firması Açılış İşlemleri Ve Gerekli İzinler

Etiket; güvenlik şirketi nasıl kurulur, şirket, firma, açılış, kuruluş, 2021, maliyet, giderler, masraflar, güvenlik şirketi kurmak, güvenlik şirketi nasıl kurulur, 2021 güvenlik şirketi kurmak için alınacak izinler, güvenlik şirketi kurmak için gerekli belgeler, güvenlik limited şirketi kurmak, güvenlik anonim şirketi kurmak, güvenlik şirketi açılış işlemleri, güvenlik şirketi kuruluş prosedürleri, güvenlik şirketi kuruluş giderleri, güvenlik şirketi kuruluş işlemleri nelerdir, güvenlik şirketi açılışı için gerekli izinler, güvenlik şirketi kuruluş maliyeti 2021 , güvenlik şirketi kuruluş giderleri nerlerdir ?

GÜVENLİK ŞİRKETİ KURULUŞ İŞLEMLERİ - 

GÜVENLİK ŞİRKETİ NASIL KURULUR ?

05.08.2020 Güncel

Güvenlik şirketi nasıl açılır ? Güvenlik şirketi kuruluş işlemleri nelerdir, Güvenlik şirketi nasıl kurulur,Güvenlik şirketi açılış maliyetleri nelerdir , Güvenlik şirketi kuruluş giderleri nelerdir, Güvenlik şirketi kurmanın maliyeti nedir , Güvenlik şirketi açarken toplam giderler nedir ? Güvenlik şirketi için gerekli izinler, Güvenlik şirketi açmak için gerekli belgeler, Güvenlik  şirketi kuruluş ücreti nedir , Güvenlik şirketi nasıl kurulur, Güvenlik şirketi maliyeti nedir, Güvenlik şirketi açılışı toplam maliyeti ne kadar ?,

 

 

       Güvenlik faaliyetlerine uygun işyeri açmak için, işin özellikleri ve büyüklüğüne göre, limited şirket veya anonim şirket tercih edilebilir. Şirket kurucularından birisi, güvenlik eğitimi almış, yetki belgesi sahibi olmalıdır. Daha önceden kolluk kuvveti tecrübenizin olması, veya bu tecrübeye sahip bir ortağınızın olması, şirketin kuruluşu ve gerekli izinlerin alınmasında size kolaylık sağlayacaktır.

         Güvenlik hizmetleri için şirketin resmi olarak kayıt edilmesi süresi, tercih edilecek şirket türüne göre  farklılık gösterecektir.  Limited şirket veya anonim şirketlerde bu süre, ortalama 4 ila 6 iş günü olacaktır. 

 

      Şirket çeşitlerine göre kuruluş aşamaları ve kuruluş giderleri ile ilgili ayrıntılar için, aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz;

 

 

 Sermaye Şirketleri

 

Limited şirket kuruluş işlemleri

 

Anonim şirket kuruluş işlemleri

 

 

GÜVENLİK ŞİRKETİ AÇILIŞ MALİYETİ NEDİR ?

GÜVENLİK ŞİRKETİ KURULUŞ GİDERLERİ NELERDİR ? 

 

      Bir Güvenlik Şirketi 'nin kuruluş sürecinde karşılaşılan giderleri, üç aşağı beş yukarı hesaplamak için, öncelikle şirketinizin yasal türüne karar vermelisiniz.  Güvenlik hizmetleri için en çok tercih edilen şirket türleri, limited şirket ve anonim şirkettir.

 

 

GÜVENLİK LİMİTED ŞİRKET KURMA MALİYETİ  / GÜVENLİK  LTD. AÇILIŞ MASRAFLARI

 

        Güvenlik Şirketi açılışlarında Limited şirketler Türkiye 'de en çok tercih edilen şirket türüdür. Çokca tercih edilmesinin başlıca nedeni, ticari ilişkiler ve finans kurumları karşısında sağladığı itibar ve prestijli olmasıdır.  Diğer yandan , şirket karı yüseldikçe vergi oranının sabit kalması, yüsek karlı şirketler için avantaj sağlamaktadır. 

 

     Güvenlik Limited Şireti kurma maliyeti, ortalama 2.200 - 2.300 TL 'den başlamaktadır. Bu maliyete tüm kuruluş giderleri dahil olmakla birlikte, işinizin özellikleri, ortak sayısı, sermaye tutarı , faaliyet alanı sayısı gibi kriterlere göre bir miktar yükselebilir. 

 

     Limited şirket kuruluşu hakında detaylı billgi için bakınız;

 

LİMİTED ŞİRKET KURULUŞU               2021 LİMİTED ŞİRKET KURULUŞ MALİYETİ

 

 

 

GÜVENLİK ANONİM ŞİRKET KURMA MALİYETİ  / GÜVENLİK AŞ. AÇILIŞ MASRAFLARI

 

        Güvenlik Şirketi kuruluşunda Anonim şirketler de Türkiye 'de çokca tercih edilen şirket türlerinden biridir.  Kabaca büyük ölçekli Güvenlik Şirketleri için uygundur. Limited şirket gibi , ticari ilişkiler ve finans kurumları karşısında  itibarlı ve prestijli olan Anonim şirketlerin, Limited şirketlerden farkı ; Limited şirketlerde en fazla 50 olan alınabilirken,  Anonim şirketlerde , ortak sayısı için herhangi bir limit bulunmaktadır. Diğer yandan , şirket karı yüseldikçe vergi oranının sabit kalması, yüsek karlı şirketler için avantaj sağlamaktadır. 

 

     Güvenlik Anonim şirketi kurma maliyeti, ortalama bir 2.600 - 2.700 TL 'den başlamaktadır. Bu maliyete tüm kuruluş giderleri dahil olmakla birlikte, işinizin özellikleri, ortak sayısı, sermaye tutarı , faaliyet alanı sayısı gibi kriterlere göre bir miktar yükselebilir. 

 

Anonim şirket kuruluşu hakında detaylı billgi için bakınız;

 

ANONİM ŞİRKET KURULUŞU               2021 ANONİM ŞİRKET KURULUŞ MALİYETİ

 

 

 

 

 Güvenlik Firması Kurmak İçin Gerekli İzinler -

GÜVEMLİK ŞİRKETİ AÇILIŞ İZİNLERİ NELERDİR ? 

  

      Güvenlik şirketinin resmi kuruluş süreçlerinde, vergi dairesi, ticaret odası sosyal güvenlik kurumu (SGK) kayıtları otomatik yapılmaktadır. Kuruluş işlemlerinin tamamlanmasından sonra, bağlı olunan belediyeden işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı alınmalıdır.

 

     Güvenlik Şirketi kuruluş işlemleri tamamlandıktan sonra, Özel Güvenlik firması faaliyet izni alınması gereklidir. Güvenlik şirketi faaliyet izin belgesi alınabilmesi için şirket hisselerinin isme yazılı olması ve şirketin faaliyet alanının , yalnızca koruma ve güvenlik hizmeti olması zorunludur. Şirket ana sözleşmesinde, güvenlik faaliyetleri haricinde  faaliyet alanı bulunması (örneğin; taşımacılık, gıda, turizm vs.) faaliyet izninin alınmasına engel olacaktır. 

 

 

Özel güvenlik şirketi faaliyet izin belgesi başvurusunda istenen bilgi ve belgeler nelerdir ?

 

    Bakanlığa yapılacak başvurular da;


1- Başvuru dilekçesi,
2-Şirketin kuruluşunu gösteren ticaret sicil gazetesinin aslı veya onaylı sureti,
3-Hisse sahipleri ve yöneticilerin TC Kimlik Numaraları,
4-Kurucu ve yöneticilerin imza sirküleri,
5-Kurucular ve yöneticilerin güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu,
6-Kurucular ve yöneticiler hakkında var ise mahkeme kararlarının suretleri,
7-Şirketi temsil edecek müdürler için yönetim kurulu kararı (Noter onaylı),
8-Yöneticilerin / Müdürlerin 4 yıllık yüksekokul mezunu olduğunu belgeleyen diploma veya diploma yerine geçen belge noter onaylı veya aslı ile birlikte fotokopisi (Eğitimini yurtdışında tamamlayanlar denklik belgesi getirecek),
9-Yöneticinin / Yasal Temsilcinin özel güvenlik temel eğitim sertifikası veya özel güvenlik kimlik kartı fotokopisi (Temel eğitimden muaf olanlardan buna ilişkin belge),
10-Vergi Dairesine yatırılan 9103 kod nolu faaliyet izin belgesi harç makbuzunun aslı  
11-Özel güvenlik görevlilerinin giyeceği kıyafet kataloğu ile kıyafet onay ücretinin yatırıldığına dair belge istenecektir.

 

    NOT; Özel Güvenlik Faaliyet izin belgesi harçları her yıl değişmektedir. Güncel harç ücretleri için, Emniyet Genel Müdülüğü Ve İçişleri Bakanlığı ile irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz. 

 

 

Güvenlik Şirketinin Açılından Sonraki Aylık Giderler ; 

GÜVENLİK ŞİRKETİNİN AYLIK MASRAFLARI NELERDİR ? 

 

         Güvenlik Şirketi kuruluşundan sonra, standart olarak her ay oluşacak masraflar aşağıdaki gibidir. Bu giderler, işletmenin  kar – zarar ve özelliklerine göre farklılık göstermektedir;

 

  1. Her ay KDV

  2. Her ay çalışanınız var ise sigorta primi

  3. Her ay BAĞKUR priminiz

  4. Üç ay da bir ya da aylık Stopaj

  5. Üç ay da bir Geçici Vergi

  6. Yıl da bir Yıllık Gelir Vergisi ya da Kurumlar Vergisi

  7. Yıl da bir yasal defter tasdikleriniz

  8. Yıl da bir ya da iki meslek odası üye aidatlarınız.

  9. Aylık Mali Müşavir Ücretleri

 

 

 işinize özel ÜCRETSİZ bir  maliyet tablosu almak için, bizimle iletişime geçebilirsiniz. hızlı bir şekilde şirketinizi anahtar teslim kuruyoruz.