Kurs & Eğitim Firması Kuruluş Ve Gerekli İzinler

Etiket; kurs nasıl açılır, kurs açılış maliyeti, kurs merkezi açılış giderleri, kurs açmak için gerekli izinler,  eğitim, şirket, firma, açılış, kuruluş, maliyet, giderleri, 2021 kurs nasıl açılır, kurs açılış giderleri, 2021  kurs açılış maliyeti, kurs açmak için gereken izinler, kurs açmak için gerekli belgeler, kimler kurs açabilir, kurs açarken alınacak izinler, kurs kuruluş maliyeti, eğitim şirketi nasıl açılır, eğitim şirketi kuruluş giderleri, 2021 eğitim şirketi açılış maliyeti, eğitim şirketi açmak için gereken izinler, eğitim şirketi açarken alınacak izinler, eğitim şirketi kuruluş maliyeti

Kurs & Eğitim Şirketi Kuruluş İşlemleri  -

Kurs Nasıl Açılır ?

17.01.2021 Güncel

Kurs ve Eğitim şirketi nasıl açılır ? Kurs ve Eğitim şirketi kuruluş işlemleri nelerdir, Kurs ve Eğitim şirketi nasıl kurulur , Kurs ve Eğitim şirketi açılış maliyetleri nelerdir , Kurs ve Eğitim şirketi kuruluş giderleri nelerdir, Kurs ve Eğitim şirketi kurmanın maliyeti nedir , Kurs ve Eğitim şirketi açarken toplam giderler nedir ? Kurs ve Eğitim şirketi için gerekli izinler, Kurs ve Eğitim şirketi açmak için gerekli belgeler, Kurs ve Eğitim şirketi kuruluş ücreti nedir , Kurs ve Eğitim nasıl kurulur, Kurs ve Eğitim şirketi maliyeti nedir, Kurs ve Eğitim şirketi açılışı toplam maliyeti ne kadar ?

 

 

      Kurs & Eğitim faaliyetlerine uygun işyeri açmak için, şahıs şirketi kurulabileceği gibi, işin özellikleri ve büyüklüğüne göre, sermaye şirketleride tercih edilebilir.  Şirketin bireysel veya sermaye şirketi olmasının, kanunlar açısından önemi yoktur.  Fakat, sermaye şirketleri , her zaman daha prestijli ve sağlayadığı ticari itibar daha fazladır.

        Yeni kurulan Kurs & Eğitim Hizmetleri Şirketi 'nin, resmi olarak kayıt edilmesi ve gerekli izinlerin alınma süresi, tercih edilecek şirket türüne göre (bireysel veya sermaye şirketi ) bir kaç gün farklılık gösterecektir. Şahıs şirketleri olarak Kurs & Eğitim Hizmetleri şirketi kurulduğunda, gerekli evrakların hazırlanması durumunda, aynı gün vergi levhası alınabilirken , limited veya anonim şirketlerde bu süre, ortalama 4 ila 6 iş günü olacaktır. 

 

      Kurs & Eğitim Hizmetleri Şirketi kuruluşunda, vergi levhası alındıktan sonra belediyeden alınacak "işyeri açma ve çalışma ruhsatı " ise , gerekli belgelerin temin edilmesine müteakip , bir kaç gün gün sürecektir. 

 

      Şirket türlerine göre , detaylı kuruluş aşamaları ve kuruluş giderleri ile ilgili ayrıntılar için, aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz;

 

 1 - Bireysel Şirketler

 

 

2- Sermaye Şirketleri

 

 

 

KURS & EĞİTİM ŞİRKETİ AÇILIŞ MALİYETİ NEDİR ?

KURS & EĞİTİM FİRMA KURULUŞ GİDERLERİ ? 

 

      Bir Kurs & Eğitim Hizmetleri Şirketi nin kuruluş sürecinde karşılaşılan giderleri, üç aşağı beş yukarı hesaplamak için, öncelikle şirketinizin yasal türüne karar vermelisiniz.  En çok tercih edilen şirket türleri, şahıs şirketi/işletmesi, limited şirket ve anonim şirkettir.

 

 

KURS & EĞİTİM ŞAHIS ŞİRKETİ GİDERLERİ /  KURS & EĞİTİM ŞAHIS ŞİRKETİ AÇILIŞ MALİYETİ  ; 

    

      Kurs & Eğitim Hizmetleri şahıs işletmesi , kabaca küçük ölçekli eğitim danışmanlık faaliyetleri için uygun olmaktadır. Yıllık net karı 30.000 TL'nin altında olan küçük ölçekli eğitim firmaları için , kuruluş maliyetinin düşük olması sebebiyle, tavsiye edilir. Ancak , yıl içindeki toplam karınız 30.000 TL 'nin üzerinde olursa, artan vergi oranı sebebiyle şahıs işletmesi avantajını kaybedecektir.

 

       2021 Yılında, ortalama bir Kurs & Eğitim Hizmetleri şahıs şirketi kuruluş maliyeti 550 - 600 TL 'den başlamaktadır. Bu maliyete tüm kuruluş giderleri dahil olmakla birlikte, işinizin özelliklerine göre bir miktar yükselebilir.  Şahıs işletmesi hakkında detaylı bilgi ve maliyet çalışması için , BAKINIZ ....

 

 

 

KURS & EĞİTİM LİMİTED ŞİRKET KURMA MALİYETİ  / KURS & EĞİTİM LTD. AÇILIŞ MASRAFLARI

 

         Kurs & Eğitim Hizmetleri Şirketi açılışlarında Limited şirketler Türkiye 'de en çok tercih edilen şirket türüdür. Çokca tercih edilmesinin başlıca nedeni, ticari ilişkiler ve finans kurumları karşısında sağladığı itibar ve prestijli olmasıdır.  Diğer yandan, şirket karı yüseldikçe vergi oranının sabit kalması, yüsek karlı şirketler için avantaj sağlamaktadır. 

 

     2021 Yılında, ortalama bir Kurs & Eğitim Hizmetleri Limited Şireti kurma maliyeti 2.200 - 2.300 TL 'den başlamaktadır. Bu maliyete tüm kuruluş giderleri dahil olmakla birlikte, işinizin özellikleri, ortak sayısı, sermaye tutarı , faaliyet alanı sayısı gibi kriterlere göre bir miktar yükselebilir. 

 

     Limited şirket kuruluşu hakında detaylı billgi için bakınız;

 

LİMİTED ŞİRKET KURULUŞU               2021 LİMİTED ŞİRKET KURULUŞ MALİYETİ

 

 

 

KURS & EĞİTİM ANONİM ŞİRKET KURMA MALİYETİ  / KURS & EĞİTİM AŞ. AÇILIŞ MASRAFLARI

 

          Kurs & Eğitim Hizmetleri şirketi kuruluşunda Anonim şirketler de Türkiye 'de çokca tercih edilen şirket türlerinden biridir.  Kabaca büyük ölçekli eğitim danışmanlık şirketleri için uygundur. Limited şirket gibi , ticari ilişkiler ve finans kurumları karşısında  itibarlı ve prestijli olan Anonim şirketlerin, Limited şirketlerden farkı ; Limited şirketlerde en fazla 50 olan alınabilirken,  Anonim şirketlerde , ortak sayısı için herhangi bir limit bulunmaktadır. Diğer yandan , şirket karı yüseldikçe vergi oranının sabit kalması, yüsek karlı şirketler için avantaj sağlamaktadır. 

 

     2021 Yılında, ortalama bir Kurs & Eğitim Hizmetleri Anonim şirketi kurma maliyeti 2.600 - 2.700 TL 'den başlamaktadır. Bu maliyete tüm kuruluş giderleri dahil olmakla birlikte, işinizin özellikleri, ortak sayısı, sermaye tutarı , faaliyet alanı sayısı gibi kriterlere göre bir miktar yükselebilir. 

 

Anonim şirket kuruluşu hakında detaylı billgi için bakınız;

 

ANONİM ŞİRKET KURULUŞU               2021 ANONİM ŞİRKET KURULUŞ MALİYETİ

 

 

 

KURS & EĞİTİM​​​​​​​ ŞİRKETİ AÇMAK VE ÇALIŞTIRMAK İÇİN ALINACAK İZİNLER 

 

         Kurs & Eğitim Hizmetleri şirketinin resmi kuruluş işlemlerinde, vergi dairesi, ticaret odası, sosyal güvenlik kurumu (SGK) kayıtları, otomatik yapılmaktadır.

 

       Resmi Kuruluş işlemlerinin tamamlanmasından ve vergi levhası alındıktan sonra, Kurs & Eğitim Hizmetleri Şirketi nin bağlı bulunduğu belediyeden işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı alınmalıdır. İşyeri açma ve çalıştırma ruhsatı için gerekli belgeleri, bağlı bulunduğunuz belediyeden öğrenebilirsiniz. 

 

        ÖNEMLİ ; Kurulacak şirket, eğitim ve mesleki gelişim konularında, rehberlik / danışmanlık hizmetleri verecekse başka bir izin alınmasına gerek yoktur. Ancak şirket, "Kurs Merkezi" niteliğinde olacak ve sınıflarda öğrencilere öğrenim hizmetleri verecek ise, Milli Eğitim Bakanlığı 'nın yönetmeliklerinde belirtilen şartları sağlamalı,  kurs binası, sınıfların büyüklüğü, öğrenci sayısı, yangın merdiveni v.b. kriterleri yerine getirmelidir.  Bunun için, Milli Eğitim Bakanlığı ile irtibata geçilmesi ve güncel şartların teyit edilmesini tavsiye ederiz. 

 

 

KURS & EĞİTİM ŞİRKETİ KURMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER - KURS & EĞİTİM​​​​​​​ İŞYERİ AÇILIŞ BELGELERİ NELERDİR ?

 

Kurucunun kimlik fotokopisi

Üç adet fotoğraf

İşyeri Kira Sözleşmesi

 

 

KURS & EĞİTİM ŞİRKETİ AÇTIKTAN SONRAKİ AYLIK ÖDEMELER, 

KURS & EĞİTİM MERKEZİ NİN AYLIK GİDERLERİ NELERDİR ?

 

         Kurs & Eğitim Hizmetleri Şirketi nin kurulması ve gerekli izinlerin alınmasından sonra, eğitim faaliyetlerine başlayabilir.

 

        Kurs & Eğitim Hizmetleri Şirketi , ticari faaliyetleri devam ettiği sürece, standart olarak aylık giderleri aşağıdaki gibidir. Bu giderler,  Kurulacak Şirketi nin büyüklüğü , işletmenin kar-zarar durumu, işyeri kirası, işçi sayısı işletmenin ve benzeri özelliklerine göre farklılık göstermektedir;

 

   1 - Her ay Katma Değer Vergisi - KDV ;  Satışlarınızdan tahsil edilen kdv 'den , giderleriniz ve mal alımlarınız için ödediğiniz kdv nin düşülmesinden sonra ki kalan Tutar.

 

   2- Her ay çalışanınız var ise sigorta primi ve işçinin gelir vergisi ; Sigorta primi ve işçi gelir vergisi , işçi ücretlerine göre hesaplanmaktadır. Üç aşağı beş yukarı olarak, işçiye ödenen net ücretin %47 ila %49 'u gibi dikkate alabilirsiniz. Örneğin 2.324 TL net asgari ücretle çalışan bir işçi için, ödenecek aylık sigorta primi ve işçinin gelir vergisi 1.133 TL (%48,75) 'dir. 

 

        Not; Sigorta primlerininizi her ay düzenli öderseniz, SGK 5 puanlık indirim vermektedir. Asgari ücret için yaklaşık 100 TL olan indirim, hesaplamaya dahil edilmemiştir. 

 

   3- Her ay BAĞKUR sigorta priminiz ; Şirket kuruluşunda , BAĞKUR sigortalılığı otomatik başlamaktadır. Ancak Şirket sahibinin / temsilcinin başka bir işte devam eden sigortası var ise, Bağkura kayıt olmak ve prim ödemek zorunda değildir.  Aylık bağkur primi, 2020 yılı için , ödemelerinizi her ay düzenli yaparsanız , indirimli olarak 868,18 TL 'dir.  Ancak ödeme yapılmaz ise 5 puanlık indirim iptal olmaktadır. 

 

   4- Üç ay da bir Stopaj Vergisi ; Stopaj kabaca , işyeri kirası, alınan serbest meslek makbuzları ve işçilerden kesilen gelir vergilerinin , sorumlu sıfatıyla vergi dairesine ödenmesini ifade eder.  Örneğin , gerçek kişi 'den bir işyeri kiralarsanız, mülk sahibinin elde ettiği kira gelirinin , gelir vergisini keserek, devlete ödemeniz gerekmektedir. Kestiğiniz bu gelir vergisi , Stopaj kesintisidir. 

 

       Not; Temmuz 2020 'den itibaren, sigortalı işçisi olan işyerlerinin stopaj vergisi , aylık sigorta primiyle birleştirilerek , her ay ödenecektir. İşçisi olmayan işletmeler, üç ayda bir ödemeye devam edecektir. 

 

    5 - Üç ay da bir Geçici Vergi ; Geçici vergi, kabaca , şirket karı üzerinden ödenecek yıllık gelir vergisi 'nin (şirketler için kurumlar vergisi ) , üç aylık dönemler halinde önceden beyan edildiği ve ödendiği vergiyi ifade etmektedir.  Yani, üç aylık şirket karınız üzerinden ödenen gelir vergisi / kurumlar vergisidir.  Ödenen gecici vergiler, daha sonra yıllık gelir vergisi / kurumlar vergisinden düşülmektedir. 

 

    6 - Yıl da bir Yıllık Gelir Vergisi ya da Kurumlar Vergisi ; Şirketin yıllık net karı üzerinden hesaplanır ve ödenir. Daha önceden ödenmiş geçici vergileriniz var ise, bu vergiden düşülür. 

 

    7 - Yıl da bir yasal defter tasdikleriniz ; Şahıs işletmeleri defter beyan sistemine geçtiğinden, defter tasdik etmezler. Ayrıca, e-defter uygulamasına geçen şirketlerde defter tasdiki yaptırmazlar. 

 

     8- Yıl da bir meslek odası üye aidatlarınız ; Bağlı olunan meslek odanızın üye aidatı. Şİrketler için , ticaret odası üye aidatı. 

 

    9 - Aylık Muhasebe Servis Ücretleri ; Alacağınız muhasebe hizmetleri için ödenecek aylık ücrettir. Muhasebe hizmetlerinde önemli olan doğru yerden, kaliteli hizmet almaktadır. 

 

 

 

KURS & EĞİTİM​​​​​​​ ŞİRKETİ AÇMAK İÇİN KOSGEB VE DEVLET DESTEKLERİ  ;

 

        KOSGEB , bazı girişimlere ve şirketlere çeşitli hibe ve kredi destekleri sağlamaktadır. Destek çeşitleri ve oranları zaman zaman değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple, KOSGEB desteklerinden faydalanmak isterseniz, öncelikle bulunduğunuz bölgedeki KOSGEB ofisi ile irtibat kurmalı, iş kolunuza sağlanan GÜNCEL desteklerin olup olmadığı hakkında bilgi almalısınız.

 

         Bu desteklerden faydalanmak için bulunduğunuz bölgedeki KOSGEB 'in girişimcilik eğitim programlarına katılmanız ve başarı ile tamamlamanız gerekmektedir. Gerekli şartları sağladıktan sonra, şirket açılış masraflarının ödenmesi, hibe ve faizsiz kredi desteklerinden faydalanabilirsiniz. Bu teşvik ve destekler ile ilgili, KOSGEB 'in girişimcilik eğitimlerinde ayrıntılı bilgi verilmektedir. 

 

    

            İşinize özel ayrıntılı bir maliyet tablosunu ÜCRETSİZ almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.