NALBUR & HIRDAVAT DÜKKANI İŞYERİ AÇILIŞ SÜRECİ VE GEREKLİ İZİNLER

   İşinize özel ayrıntılı bir maliyet tablosunu ÜCRETSİZ almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Etiket; nalbur & hırdavat şirketi nasıl kurulur, nalbur & hırdavat şirketi nasıl açılır, nalbur & hırdavat şirketi açılış giderleri, nalbur & hırdavat şirketi kuruluş maliyeti 2021, nalbur & hırdavat şirketi açmak için gerekli izinler, nalbur & hırdavat dükkanı nasıl kurulur, nalbur & hırdavat işyeri açılış işlemleri, nalbur & hırdavat dükkanı nasıl açılır, nalbur dükkanı kuruluş giderleri 2021, nalbur şirketi açılış maliyeti 2021, nalbur şirketi açmak için gerekli belgeler, hırdavat malzemeleri şirketi nasıl kurulur, hırdavat malzemeleri şirketi kuruluş maliyeti, hırdavat malzemeleri şirketi açılış giderleri 2021, hırdavat malzemeleri limited şirket kuruluşu, hırdavat malzemeleri aş. kuruluşu

NALBUR & HIRDAVAT İŞYERİ AÇILIŞ İŞLEMLERİ NELERDİR ?

NALBUR & HIRDAVAT ŞİRKETİ NASIL KURULUR ? 

17.01.2021 Güncel

Nalbur Hırdavat şirketi nasıl açılır ? Nalbur Hırdavat şirketi kuruluş işlemleri nelerdir, Nalbur Hırdavat şirketi nasıl kurulur , Nalbur Hırdavat şirketi açılış maliyetleri nelerdir ,Nalbur Hırdavat şirketi kuruluş giderleri nelerdir, Nalbur Hırdavat şirketi kurmanın maliyeti nedir , Nalbur Hırdavat şirketi açarken toplam giderler nedir ? Nalbur Hırdavat şirketi için gerekli izinler, Nalbur Hırdavat şirketi açmak için gerekli belgeler, Nalbur Hırdavat şirketi kuruluş ücreti nedir , Nalbur Hırdavat şirketi nasıl kurulur, Nalbur Hırdavat şirketi maliyeti nedir, Nalbur Hırdavat şirketi açılışı toplam maliyeti ne kadar ?

     

      Nalbur & Hırdavat Malzemeleri Şirketi açmak için, şahıs şirketi kurulabileceği gibi, işin özellikleri ve büyüklüğüne göre, sermaye şirketleride tercih edilebilir.  Şirketin bireysel veya sermaye şirketi olmasının, kanunlar açısından önemi yoktur.  Fakat, sermaye şirketleri , her zaman daha prestijli ve sağlayadığı ticari itibar daha fazladır.

        Yeni kurulan Nalbur & Hırdavat Malzemeleri Şirketi 'nin, resmi olarak kayıt edilmesi ve gerekli izinlerin alınma süresi, tercih edilecek şirket türüne göre (bireysel veya sermaye şirketi ) bir kaç gün farklılık gösterecektir. Şahıs şirketleri olarak Nalbur & Hırdavat Malzemeleri şirketi kurulduğunda, gerekli evrakların hazırlanması durumunda, aynı gün vergi levhası alınabilirken , limited veya anonim şirketlerde bu süre, ortalama 4 ila 6 iş günü olacaktır. 

 

        Nalbur & Hırdavat Malzemeleri Şirketi kuruluşunda, vergi levhası alındıktan sonra belediyeden alınacak "işyeri açma ve çalışma ruhsatı " ise , gerekli belgelerin temin edilmesine müteakip , bir kaç gün gün sürecektir. 

 

      Şirket türlerine göre , detaylı kuruluş aşamaları ve kuruluş giderleri ile ilgili ayrıntılar için, aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz;

 

 1 - Bireysel Şirketler

 

 

2- Sermaye Şirketleri

 

 

 

NALBUR & HIRDAVAT ALIM SATIM ŞİRKET AÇILIŞ MALİYETİ - 

NALBUR & HIRDAVAT ŞİRKET KURULUŞ GİDERLERİ NELERDİR ? 

 

      Bir Nalbur & Hırdavat Malzemeleri Şirketi nin kuruluş sürecinde karşılaşılan giderleri, üç aşağı beş yukarı hesaplamak için, öncelikle şirketinizin yasal türüne karar vermelisiniz.  En çok tercih edilen şirket türleri, şahıs şirketi/işletmesi, limited şirket ve anonim şirkettir.

 

 

 

NALBUR & HIRDAVAT ŞAHIS ŞİRKETİ / NALBUR & HIRDAVAT DÜKKANI İŞYERİ AÇILIŞ MALİYETİ; 

    

       Nalbur & Hırdavat Malzemeleri şahıs şirketi , kabaca; çok küçük ölçekli nalbur dükkanları için uygun olmaktadır. Yıllık net karı 30.000 TL'nin altında olan küçük ölçekli işletmeler için, açılış maliyetinin düşük olması sebebiyle tavsiye edilir. Ancak, yıl içindeki toplam karınız 30.000 TL 'nin üzerinde olursa, artan vergi oranı sebebiyle şahıs işletmesi avantajlı olmayacaktır. 

 

       Nalbur & Hırdavat Malzemeleri şahıs şirketi kuruluş maliyeti 550 - 600 TL 'den başlamaktadır. Bu maliyete tüm kuruluş giderleri dahil olmakla birlikte, işinizin özelliklerine göre bir miktar yükselebilir.  Şahıs işletmesi hakkında detaylı bilgi ve maliyet çalışması için , BAKINIZ ....

 

 

NALBUR & HIRDAVAT LİMİTED ŞİRKET KURMA MALİYETİ  / ONALBUR & HIRDAVAT LTD. AÇILIŞ MASRAFLARI

 

        Nalbur & Hırdavat Malzemeleri alım satım Şirketi açılışlarında Limited şirketler Türkiye 'de en çok tercih edilen şirket türüdür. Çokca tercih edilmesinin başlıca nedeni, ticari ilişkiler ve finans kurumları karşısında sağladığı itibar ve prestijli olmasıdır.  Diğer yandan , şirket karı yüseldikçe vergi oranının sabit kalması, yüsek karlı şirketler için avantaj sağlamaktadır. 

 

       Nalbur & Hırdavat Malzemeleri Limited Şirketi kurma maliyeti 2.200 - 2.300 TL 'den başlamaktadır. Bu maliyete tüm kuruluş giderleri dahil olmakla birlikte, işinizin özellikleri, ortak sayısı, sermaye tutarı , faaliyet alanı sayısı gibi kriterlere göre bir miktar yükselebilir. 

 

     Limited şirket kuruluşu hakında detaylı billgi için bakınız;

 

LİMİTED ŞİRKET KURULUŞU               2021 LİMİTED ŞİRKET KURULUŞ MALİYETİ

 

 

NALBUR & HIRDAVAT ANONİM ŞİRKET KURMA MALİYETİ  / NALBUR & HIRDAVAT​​​​​​​ AŞ. AÇILIŞ MASRAFLARI

 

       Nalbur & Hırdavat Malzemeleri Şirketi kuruluşunda Anonim şirketler de Türkiye 'de çokca tercih edilen şirket türlerinden biridir.  Kabaca; çok büyük ölçekli Nalbur & Hırdavat Malzemeleri Şirketleri için uygundur. Limited şirket gibi , ticari ilişkiler ve finans kurumları karşısında  itibarlı ve prestijli olan Anonim şirketlerin, Limited şirketlerden farkı ; Limited şirketlerde en fazla 50 ortak alınabilirken,  Anonim şirketlerde , ortak sayısı için herhangi bir limit bulunmaktadır. Diğer yandan , şirket karı yüseldikçe vergi oranının sabit kalması, yüsek karlı şirketler için avantaj sağlamaktadır. 

 

      Nalbur & Hırdavat Malzemeleri Anonim Şirketi kurma maliyeti 2.600 - 2.700 TL 'den başlamaktadır. Bu maliyete tüm kuruluş giderleri dahil olmakla birlikte, işinizin özellikleri, ortak sayısı, sermaye tutarı , faaliyet alanı sayısı gibi kriterlere göre bir miktar yükselebilir. 

 

Anonim şirket kuruluşu hakında detaylı billgi için bakınız;

 

ANONİM ŞİRKET KURULUŞU               2021 ANONİM ŞİRKET KURULUŞ MALİYETİ

 

 

 

NALBUR & HIRDAVAT​​​​​​​ ALIM SATIM​​​​​​​ ŞİRKETİ​​​​​​​ AÇMAK VE ÇALIŞTIRMAK İÇİN ALINACAK İZİNLER 

 

      Nalbur & Hırdavat Malzemeleri Şirketi nin remi kuruluş işlemlerinde, vergi dairesi, ticaret odası, sosyal güvenlik kurumu (SGK) kayıtları, otomatik yapılmaktadır.

 

     Resmi Kuruluş işlemlerinin tamamlanmasından ve vergi levhası alındıktan sonra, Nalbur & Hırdavat Malzemeleri Şirketi nin bağlı bulunduğu belediyeden işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı alınmalıdır. İşyeri açma ve çalıştırma ruhsatı için gerekli belgeleri, bağlı bulunduğunuz belediyeden öğrenebilirsiniz. 

 

 

NALBUR & HIRDAVAT​​​​​​​ ŞİRKETİ AÇTIKTAN SONRAKİ AYLIK ÖDEMELER, 

NALBUR DÜKKANI NIN AYLIK GİDERLERİ NELERDİR ?

 

        Nalbur & Hırdavat Malzemeleri Şirketi nin kurulması ve gerekli izinlerin alınmasından sonra, ticari faaliyetlere başlayabilir.

 

        Nalbur & Hırdavat Malzemeleri Şirketi işletmesi, ticari faaliyetleri devam ettiği sürece, standart olarak aylık giderleri aşağıdaki gibidir. Bu giderler, Nalbur & Hırdavat Malzemeleri Şirketi nin büyüklüğü , işletmenin kar-zarar durumu, işyeri kirası, işçi sayısı işletmenin büyüklüğü ve benzeri özelliklerine göre farklılık göstermektedir;

 

   1 - Her ay Katma Değer Vergisi - KDV ;  Satışlarınızdan tahsil edilen kdv 'den , giderleriniz ve mal alımlarınız için ödediğiniz kdv nin düşülmesinden sonra ki kalan Tutar.

 

   2- Her ay çalışanınız var ise sigorta primi ve işçinin gelir vergisi ; Sigorta primi ve işçi gelir vergisi , işçi ücretlerine göre hesaplanmaktadır. Üç aşağı beş yukarı olarak, işçiye ödenen net ücretin %47 ila %49 'u gibi dikkate alabilirsiniz. Örneğin 2.324 TL net asgari ücretle çalışan bir işçi için, ödenecek aylık sigorta primi ve işçinin gelir vergisi 1.133 TL (%48,75) 'dir. 

 

        Not; Sigorta primlerininizi her ay düzenli öderseniz, SGK 5 puanlık indirim vermektedir. Asgari ücret için yaklaşık 100 TL olan indirim, hesaplamaya dahil edilmemiştir. 

 

   3- Her ay BAĞKUR sigorta priminiz ; Şirket kuruluşunda , BAĞKUR sigortalılığı otomatik başlamaktadır. Ancak Şirket sahibinin / temsilcinin başka bir işte devam eden sigortası var ise, Bağkura kayıt olmak ve prim ödemek zorunda değildir.  Aylık bağkur primi, 2020 yılı için , ödemelerinizi her ay düzenli yaparsanız , indirimli olarak 868,18 TL 'dir.  Ancak ödeme yapılmaz ise 5 puanlık indirim iptal olmaktadır. 

 

   4- Üç ay da bir Stopaj Vergisi ; Stopaj kabaca , işyeri kirası, alınan serbest meslek makbuzları ve işçilerden kesilen gelir vergilerinin , sorumlu sıfatıyla vergi dairesine ödenmesini ifade eder.  Örneğin , gerçek kişi 'den bir işyeri kiralarsanız, mülk sahibinin elde ettiği kira gelirinin , gelir vergisini keserek, devlete ödemeniz gerekmektedir. Kestiğiniz bu gelir vergisi , Stopaj kesintisidir. 

 

       Not; Temmuz 2020 'den itibaren, sigortalı işçisi olan işyerlerinin stopaj vergisi , aylık sigorta primiyle birleştirilerek , her ay ödenecektir. İşçisi olmayan işletmeler, üç ayda bir ödemeye devam edecektir. 

 

    5 - Üç ay da bir Geçici Vergi ; Geçici vergi, kabaca , şirket karı üzerinden ödenecek yıllık gelir vergisi 'nin (şirketler için kurumlar vergisi ) , üç aylık dönemler halinde önceden beyan edildiği ve ödendiği vergiyi ifade etmektedir.  Yani, üç aylık şirket karınız üzerinden ödenen gelir vergisi / kurumlar vergisidir.  Ödenen gecici vergiler, daha sonra yıllık gelir vergisi / kurumlar vergisinden düşülmektedir. 

 

    6 - Yıl da bir Yıllık Gelir Vergisi ya da Kurumlar Vergisi ; Şirketin yıllık net karı üzerinden hesaplanır ve ödenir. Daha önceden ödenmiş geçici vergileriniz var ise, bu vergiden düşülür. 

 

    7 - Yıl da bir yasal defter tasdikleriniz ; Şahıs işletmeleri defter beyan sistemine geçtiğinden, defter tasdik etmezler. Ayrıca, e-defter uygulamasına geçen şirketlerde defter tasdiki yaptırmazlar. 

 

     8- Yıl da bir meslek odası üye aidatlarınız ; Bağlı olunan meslek odanızın üye aidatı. Şİrketler için , ticaret odası üye aidatı. 

 

    9 - Aylık Muhasebe Servis Ücretleri ; Alacağınız muhasebe hizmetleri için ödenecek aylık ücrettir. Muhasebe hizmetlerinde önemli olan doğru yerden, kaliteli hizmet almaktadır. 

 

 

 

NALBUR & HIRDAVAT​​​​​​​ ALIM SATIM ŞİRKETİ AÇMAK İÇİN KOSGEB VE DEVLET DESTEKLERİ  ;

 

        KOSGEB , bazı girişimlere ve şirkete çeşitli hibe ve kredi destekleri sağlamaktadır. Destek çeşitleri ve oranları zaman zaman değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple, KOSGEB desteklerinden faydalanmak isterseniz, öncelikle bulunduğunuz bölgedeki KOSGEB ofisi ile irtibat kurmalı, iş kolunuza sağlanan GÜNCEL desteklerin olup olmadığı hakkında bilgi almalısınız.

 

         Bu desteklerden faydalanmak için bulunduğunuz bölgedeki KOSGEB 'in girişimcilik eğitim programlarına katılmanız ve başarı ile tamamlamanız gerekmektedir. Gerekli şartları sağladıktan sonra, şirket açılış masraflarının ödenmesi, hibe ve faizsiz kredi desteklerinden faydalanabilirsiniz. Bu teşvik ve destekler ile ilgili, KOSGEB 'in girişimcilik eğitimlerinde ayrıntılı bilgi verilmektedir.