Sağlık Turizmi Rehberlik Şirketi Açılışı Ve Gerekli İzinler

işinize özel ÜCRETSİZ bir maliyet tablosu almak için, bizimle iletişime geçebilirsiniz. hızlı bir şekilde şirketinizi anahtar teslim kuruyoruz.

Etiket; sağlık turizmi, sağlık turizmi için uygun şirket,sağlık turizm şirketi açılış maliyeti, 2021 sağlık turizm şirketi, sağlık turizm seyahat acentası, sağlık turizm seyahat şirketi, sağlık turizm ve rehberlik şirketi, 2021 rehberlik şirketi, sağlık turizm şirketi kuruluş işlemleri, sağlık turizmi ve rehberlik şirketi kurmak, sağlık seyahat şirketi, sağlık turizmi ve danışmanlık şirketi nasıl kurulur, sağlık turizmi şirketi kurmak için gerekli belgeler, sağlık turizmi şirketi nasıl kurulur 2021

17.01.2021 Güncel

       Sağlık turizmi rehberlik şirketi nasıl açılır ? Sağlık turizmi rehberlik şirketi kuruluş işlemleri nelerdir, Sağlık turizmi rehberlik şirketi nasıl kurulur, Sağlık turizmi rehberlik şirketi açılış maliyetleri nelerdir, Sağlık turizmi rehberlik şirketi kuruluş giderleri nelerdir, Sağlık turizmi rehberlik şirketi kurmanın maliyeti nedir , Sağlık turizmi rehberlik şirketi açarken toplam giderler nedir ? Sağlık turizmi rehberlik şirketi  için gerekli izinler, Sağlık turizmi rehberlik şirketi açmak için gerekli belgeler,  Sağlık turizmi rehberlik şirketi merkezi şirket kuruluş ücreti nedir , Sağlık turizmi rehberlik şirketi nasıl kurulur, Sağlık turizmi rehberlik şirketi maliyeti nedir, Sağlık turizmi rehberlik şirketi açılışı toplam maliyeti ne kadar ?   

     

      Sağlık Turizmi ve Rehberlik faaliyetlerine uygun işyeri açmak için, şahıs şirketi kurulabileceği gibi, işin özellikleri ve büyüklüğüne göre, sermaye şirketleride tercih edilebilir.  Şirketin bireysel veya sermaye şirketi olmasının, kanunlar açısından önemi yoktur.  Fakat, sermaye şirketleri , her zaman daha prestijli ve sağlayadığı ticari itibar daha fazladır.

Sağlık Turizmi Rehberlik Şirketi Açılış İşlemleri - 

Sağlık Turizmi Şirketi Nasıl Kurulur ? 

        Yeni kurulan Sağlık Turizmi Şirketi 'nin, resmi olarak kayıt edilmesi ve gerekli izinlerin alınma süresi, tercih edilecek şirket türüne göre (bireysel veya sermaye şirketi ) bir kaç gün farklılık gösterecektir. Şahıs şirketleri olarak Sağlık Turizmi Şirketi kurulduğunda, gerekli evrakların ve özel izinlerin alınması durumunda, aynı gün vergi levhası alınabilirken , limited veya anonim şirketlerde bu süre, ortalama 4 ila 6 iş günü olacaktır. 

 

       Sağlık Turizmi Şirketi kuruluşunda, vergi levhası alındıktan sonra belediyeden alınacak "işyeri açma ve çalışma ruhsatı " ise , gerekli belgelerin temin edilmesine müteakip , bir kaç gün gün sürecektir. 

 

      Şirket türlerine göre , detaylı kuruluş aşamaları ve kuruluş giderleri ile ilgili ayrıntılar için, aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz;

 

 1 - Bireysel Şirketler

 

 

2- Sermaye Şirketleri

 

 

 

SAĞLIK TURİZMİ ŞİRKETİ AÇILIŞ MALİYETİ NEDİR ?

SAĞLIK TURİZMİ ŞİRKET KURULUŞ GİDERLERİ NELERDİR ? 

 

      Bir Tıbbi Sağlık Turizmi Şirketi nin kuruluş sürecinde karşılaşılan giderleri, üç aşağı beş yukarı hesaplamak için, öncelikle şirketinizin yasal türüne karar vermelisiniz.  En çok tercih edilen şirket türleri, şahıs şirketi/işletmesi, limited şirket ve anonim şirkettir.

 

 

 

SAĞLIK TURİZMİ ŞAHIS ŞİRKETİ / SAĞLIK TURİZMİ FİRMASI AÇILIŞ MALİYETİ  ; 

    

     Sağlık Turizmi şahıs işletmesi , kabaca küçük ölçekli Sağlık Turizmi firmaları için uygun olmaktadır. Yıllık net karı 30.000 TL'nin altında olan küçük ölçekli firmalar için tavsiye edilir. Zira , yıl içindeki toplam karınız 30.000 TL 'nin üzerinde olursa, artan vergi oranı sebebiyle şahıs işletmesi avantajlı olmayacaktır. 

 

       2021 Yılında, ortalama bir Sağlık Turizmi şahıs şirketi kuruluş maliyeti 550 - 600 TL 'den başlamaktadır. Bu maliyete tüm kuruluş giderleri dahil olmakla birlikte, işinizin özelliklerine göre bir miktar yükselebilir.  Şahıs işletmesi hakkında detaylı bilgi ve maliyet çalışması için , BAKINIZ ....

 

 

 

SAĞLIK TURİZMİ LİMİTED ŞİRKET KURMA MALİYETİ  / SAĞLIK TURİZMİ LTD. AÇILIŞ MASRAFLARI

 

     Sağlık Turizmi Şirket açılışlarında Limited şirketler Türkiye 'de en çok tercih edilen şirket türüdür. Çokca tercih edilmesinin başlıca nedeni, ticari ilişkiler ve finans kurumları karşısında sağladığı itibar ve prestijli olmasıdır.  Diğer yandan , şirket karı yüseldikçe vergi oranının sabit kalması, yüksek karlı şirketler için avantaj sağlamaktadır. 

 

     Sağlık Turizmi Limited Şirketi kurma maliyeti , 2021 Yılında ortalama 2.200 - 2.300 TL 'den başlamaktadır. Bu maliyete tüm kuruluş giderleri dahil olmakla birlikte, işinizin özellikleri, ortak sayısı, sermaye tutarı , faaliyet alanı sayısı gibi kriterlere göre bir miktar yükselebilir. 

 

     Limited şirket kuruluşu hakında detaylı billgi için bakınız;                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

    2021 LİMİTED ŞİRKET KURULUŞ MALİYETLERİ              LİMİTED ŞİRKET KURULUŞU 

 

 

SAĞLIK TURİZMİ ANONİM ŞİRKET KURMA MALİYETİ  / SAĞLIK TURİZMİ AŞ. AÇILIŞ MASRAFLARI

 

       Sağlık Turizmi sektörü Şirket kuruluşunda Anonim şirketler de Türkiye 'de çokca tercih edilen şirket türlerinden biridir.  Kabaca büyük ölçekli Sağlık Turizmi Şirketleri için uygundur. Limited şirket gibi , ticari ilişkiler ve finans kurumları karşısında  itibarlı ve prestijli olan Anonim şirketlerin, Limited şirketlerden farkı ; Limited şirketlerde en fazla 50 olan alınabilirken,  Anonim şirketlerde , ortak sayısı için herhangi bir limit bulunmaktadır. Diğer yandan , şirket karı yüseldikçe vergi oranının sabit kalması, yüsek karlı şirketler için avantaj sağlamaktadır. 

 

       Sağlık Turizmi Anonim şirketi kurma maliyeti , 2021 yılında, ortalama 2.600 - 2.700 TL 'den başlamaktadır. Bu maliyete tüm kuruluş giderleri dahil olmakla birlikte, işinizin özellikleri, ortak sayısı, sermaye tutarı , faaliyet alanı sayısı gibi kriterlere göre bir miktar yükselebilir. 

 

Anonim şirket kuruluşu hakında detaylı billgi için bakınız;

 

ANONİM ŞİRKET KURULUŞU               2021 ANONİM ŞİRKET KURULUŞ MALİYETİ

 

 

 

SAĞLIK TURİZMİ ŞİRKETİ AÇMAK İÇİN ALINACAK İZİNLER - 

SAĞLIK TURİZMİ AÇMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR ? 

 

      Sağlık Turizmi şirketi için, resmi kuruluş işlemlerinde, vergi dairesi, ticaret odası, sosyal güvenlik kurumu (SGK) kayıtları, otomatik yapılmaktadır.

 

     Resmi Kuruluş işlemlerinin tamamlanmasından ve vergi levhası alındıktan sonra, Sağlık Turizmi Şirketi nin bağlı bulunduğu belediyeden işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı alınmalıdır. İşyeri açma ve çalıştırma ruhsatı için gerekli belgeleri, bağlı bulunduğunuz belediyeden öğrenebilirsiniz. 

 

 

SAĞLIK TURİZMİ ŞİRKET AÇILIŞINDAN SONRAKİ AYLIK ÖDEMELER, 

SAĞLIK TURİZMİ ŞİRKETİ AYLIK GİDERLERİ NELERDİR ?

 

       Sağlık Turizmi Şirketi nin kurulması ve gerekli izinlerin alınmasından sonra, ticari faaliyetlere başlayabilir.

 

       Sağlık Turizmi işletmesi, ticari faaliyetleri devam ettiği sürece, standart olarak aylık giderleri aşağıdaki gibidir. Bu giderler,  Veterinerlik Şirketi nin büyüklüğü , işletmenin kar-zarar durumu, işyeri kirası, işçi sayısı işletmenin ve benzeri özelliklerine göre farklılık göstermektedir;

 

   1 - Her ay Katma Değer Vergisi - KDV ;  Satışlarınızdan tahsil edilen kdv 'den , giderleriniz ve mal alımlarınız için ödediğiniz kdv nin düşülmesinden sonra ki kalan Tutar.

 

   2- Her ay çalışanınız var ise sigorta primi ve işçinin gelir vergisi ; Sigorta primi ve işçi gelir vergisi , işçi ücretlerine göre hesaplanmaktadır. Üç aşağı beş yukarı olarak, işçiye ödenen net ücretin %47 ila %49 'u gibi dikkate alabilirsiniz. Örneğin 2.324 TL net asgari ücretle çalışan bir işçi için, ödenecek aylık sigorta primi ve işçinin gelir vergisi 1.133 TL (%48,75) 'dir. 

 

        Not; Sigorta primlerininizi her ay düzenli öderseniz, SGK 5 puanlık indirim vermektedir. Asgari ücret için yaklaşık 100 TL olan indirim, hesaplamaya dahil edilmemiştir. 

 

   3- Her ay BAĞKUR sigorta priminiz ; Şirket kuruluşunda , BAĞKUR sigortalılığı otomatik başlamaktadır. Ancak Şirket sahibinin / temsilcinin başka bir işte devam eden sigortası var ise, Bağkura kayıt olmak ve prim ödemek zorunda değildir.  Aylık bağkur primi, 2020 yılı için , ödemelerinizi her ay düzenli yaparsanız , indirimli olarak 868,18 TL 'dir.  Ancak ödeme yapılmaz ise 5 puanlık indirim iptal olmaktadır. 

 

   4- Üç ay da bir Stopaj Vergisi ; Stopaj kabaca , işyeri kirası, alınan serbest meslek makbuzları ve işçilerden kesilen gelir vergilerinin , sorumlu sıfatıyla vergi dairesine ödenmesini ifade eder.  Örneğin , gerçek kişi 'den bir işyeri kiralarsanız, mülk sahibinin elde ettiği kira gelirinin , gelir vergisini keserek, devlete ödemeniz gerekmektedir. Kestiğiniz bu gelir vergisi , Stopaj kesintisidir. 

 

       Not; Temmuz 2020 'den itibaren, sigortalı işçisi olan işyerlerinin stopaj vergisi , aylık sigorta primiyle birleştirilerek , her ay ödenecektir. İşçisi olmayan işletmeler, üç ayda bir ödemeye devam edecektir. 

 

    5 - Üç ay da bir Geçici Vergi ; Geçici vergi, kabaca , şirket karı üzerinden ödenecek yıllık gelir vergisi 'nin (şirketler için kurumlar vergisi ) , üç aylık dönemler halinde önceden beyan edildiği ve ödendiği vergiyi ifade etmektedir.  Yani, üç aylık şirket karınız üzerinden ödenen gelir vergisi / kurumlar vergisidir.  Ödenen gecici vergiler, daha sonra yıllık gelir vergisi / kurumlar vergisinden düşülmektedir. 

 

    6 - Yıl da bir Yıllık Gelir Vergisi ya da Kurumlar Vergisi ; Şirketin yıllık net karı üzerinden hesaplanır ve ödenir. Daha önceden ödenmiş geçici vergileriniz var ise, bu vergiden düşülür. 

 

    7 - Yıl da bir yasal defter tasdikleriniz ; Şahıs işletmeleri defter beyan sistemine geçtiğinden, defter tasdik etmezler. Ayrıca, e-defter uygulamasına geçen şirketlerde defter tasdiki yaptırmazlar. 

 

     8- Yıl da bir meslek odası üye aidatlarınız ; Bağlı olunan meslek odanızın üye aidatı. Şİrketler için , ticaret odası üye aidatı. 

 

    9 - Aylık Muhasebe Servis Ücretleri ; Alacağınız muhasebe hizmetleri için ödenecek aylık ücrettir. Muhasebe hizmetlerinde önemli olan doğru yerden, kaliteli hizmet almaktadır. 

 

 

 

SAĞLIK TURİZMİ ŞİRKETİ İÇİN KOSGEB VE DEVLET DESTEKLERİ  ;

 

        KOSGEB , bazı girişimlere ve şirketlere çeşitli hibe ve kredi destekleri sağlamaktadır. Destek çeşitleri ve oranları zaman zaman değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple, KOSGEB desteklerinden faydalanmak isterseniz, öncelikle bulunduğunuz bölgedeki KOSGEB ofisi ile irtibat kurabilir, iş kolunuza sağlanan GÜNCEL desteklerin olup olmadığı hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

         Bu desteklerden faydalanmak için bulunduğunuz bölgedeki KOSGEB 'in girişimcilik eğitim programlarına katılmanız ve başarı ile tamamlamanız gerekmektedir. Gerekli şartları sağladıktan sonra, şirket açılış masraflarının ödenmesi, hibe ve faizsiz kredi desteklerinden faydalanabilirsiniz. Bu teşvik ve destekler ile ilgili, KOSGEB 'in girişimcilik eğitimlerinde ayrıntılı bilgi verilmektedir.