SANAL MAĞAZA ŞİRKET KURULUŞ SÜRECİ VE GEREKLİ İZİNLER

   İşinize özel ayrıntılı bir maliyet tablosunu ÜCRETSİZ almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.  

Etiket; sanal mağaza açmak, sanal mağaza nasıl kurulur, sanal mağaza şirketi nasıl açılır, sanal mağaza şirketi açılış giderleri, sanal mağaza şirketi kuruluş maliyeti 2021, sanal mağaza şirketi açmak için gerekli izinler, sanal mağaza nasıl kurulur, sanal mağaza açmak için gerekli belgeler, sanal mağaza işyeri açılış işlemleri, sanal mağaza dükkanı nasıl açılır, sanal mağaza dükkanı kuruluş giderleri 2021, sanal mağaza şirketi açılış maliyeti 2021, sanal mağaza ltd. şti. sanal mağaza şahıs şirketi kuruluş ücretleri

SANAL MAĞAZA İŞYERİ AÇILIŞ İŞLEMLERİ NELERDİR ?

SANAL MAĞAZA ŞİRKETİ NASIL KURULUR ? 

17.01.2021 Güncel

Sanal mağaza şirketi nasıl açılır ? Sanal mağaza şirketi kuruluş işlemleri nelerdir, Sanal mağaza şirketi nasıl kurulur , Sanal mağaza şirketi açılış maliyetleri nelerdir ,Sanal mağaza şirketi kuruluş giderleri nelerdir, Sanal mağaza şirketi kurmanın maliyeti nedir , Sanal mağaza şirketi açarken toplam giderler nedir ? Sanal mağazaşirketi için gerekli izinler, Sanal mağaza şirketi açmak için gerekli belgeler, Sanal mağaza şirketi kuruluş ücreti nedir , Kırtasiye dükkanı nasıl kurulur, Sanal mağaza şirketi maliyeti nedir, Sanal mağaza şirketi açılışı toplam maliyeti ne kadar ?

     

      Sanal Mağaza Dükkanı açmak için, şahıs şirketi kurulabileceği gibi, işin özellikleri ve büyüklüğüne göre, sermaye şirketleride tercih edilebilir.  Şirketin bireysel veya sermaye şirketi olmasının, kanunlar açısından önemi yoktur.  Fakat, sermaye şirketleri , her zaman daha prestijli ve sağlayadığı ticari itibar daha fazladır.

        Yeni kurulan Sanal Mağaza Dükkanı 'nın, resmi olarak kayıt edilmesi ve gerekli izinlerin alınma süresi, tercih edilecek şirket türüne göre (bireysel veya sermaye şirketi ) bir kaç gün farklılık gösterecektir. Şahıs şirketleri olarak Sanal Mağaza Dükkanı kurulduğunda, gerekli evrakların hazırlanması durumunda, aynı gün vergi levhası alınabilirken , limited veya anonim şirketlerde bu süre, ortalama 4 ila 6 iş günü olacaktır. 

 

        Sanal Mağaza Dükkanı kuruluşunda, vergi levhası alındıktan sonra ; Aynı zamanda fiziki bir işyerinde ticari faaliyetler sürdürülecekse, fiziki işyeri için belediyeden alınacak "işyeri açma ve çalışma ruhsatının alınması bir kaç gün gün sürecektir. 

 

      Şirket türlerine göre , detaylı kuruluş aşamaları ve kuruluş giderleri ile ilgili ayrıntılar için, aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz;

 

 1 - Bireysel Şirketler

 

 

2- Sermaye Şirketleri

 

 

 

 

SANAL MAĞAZA ŞİRKET KURULUŞUNDA İŞYERİ ADRESİ GÖSTERMEK ZORUNLU MU ?

 

      Kanunlara göre, resmi şirket kurmak ve vergi levhası almak için , bir şirket adresi göstermeli ve bu adreste açılış yapmalısınız. Fiziki bir işyeri tutulabileceği gibi, eğer bir işyerine ihyacınız yok ise çok uygun maliyetler le bir sanalf ofis adresi kiralayabilirsiniz.  

 

       SANAL OFİS KİRALAMA HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN BAKINIZ ...

 

 

 

SANAL MAĞAZA ŞİRKET KURULUŞU İÇİN EVİMİ , HOME-OFİS ŞİRKET ADRESİ OLARAK GÖSTEREBİLİR MİYİM ?

 

      Şirket kurulumu için , ikamet ettiğiniz evi home - ofis işyeri adresi olarak gösterebilirsiniz. Ev size ait se bu durum avantajlı olacaktır.  Ancak eviniz kira ise, kuruluştan sonra her ay , net kiranızın %25 i kadar stopaj vergisi çıkacağından, bu durumda sanal ofis daha uygun olacaktır. 

 

       Ayrıca, kiralık olarak ikamet edilen bir ev 'de şirket adresi göstermek için, ev sahibinin ve binadadaki diğer daire sahiplerinin yazılı rızasının alınmaması durumunda,  ilerde bir takım yasal risklerle de karşılaşabilirsiniz. 

 

 

SANAL MAĞAZA ŞİRKET AÇILIŞ MALİYETİ - 

SANAL MAĞAZA DÜKKANI ŞİRKET KURULUŞ GİDERLERİ NELERDİR ? 

 

      Bir Sanal Mağaza Dükkanı nın, resmi kuruluş sürecinde karşılaşılan giderleri, üç aşağı beş yukarı hesaplamak için, öncelikle şirketinizin yasal türüne karar vermelisiniz.  En çok tercih edilen şirket türleri, şahıs şirketi/işletmesi, limited şirket ve anonim şirkettir.

 

 

 

SANAL MAĞAZA ŞAHIS ŞİRKETİ / SANAL MAĞAZA DÜKKANI İŞYERİ AÇILIŞ MALİYETİ; 

    

       Sanal Mağaza Dükkanı şahıs şirketi , kabaca; çok küçük ölçekli saal mağaza dükkanları için uygun olmaktadır. Yıllık net karı 30.000 TL'nin altında olan küçük ölçekli işletmeler için, açılış maliyetinin düşük olması sebebiyle tavsiye edilir. Ancak, yıl içindeki toplam karınız 30.000 TL 'nin üzerinde olursa, artan vergi oranı sebebiyle şahıs işletmesi avantajlı olmayacaktır. 

 

       Sanal Mağaza Dükkanı şahıs şirketi kuruluş maliyeti 550 - 600 TL 'den başlamaktadır. Bu maliyete tüm kuruluş giderleri dahil olmakla birlikte, işinizin özelliklerine göre bir miktar yükselebilir.  Şahıs işletmesi hakkında detaylı bilgi ve maliyet çalışması için , BAKINIZ ....

 

 

SANAL MAĞAZA LİMİTED ŞİRKET KURMA MALİYETİ  / SANAL MAĞAZA LTD. AÇILIŞ MASRAFLARI

 

        Sanal Mağaza Dükkanı Şirketi açılışlarında Limited şirketler Türkiye 'de en çok tercih edilen şirket türüdür. Çokca tercih edilmesinin başlıca nedeni, ticari ilişkiler ve finans kurumları karşısında sağladığı itibar ve prestijli olmasıdır.  Diğer yandan , şirket karı yüseldikçe vergi oranının sabit kalması, yüsek karlı şirketler için avantaj sağlamaktadır. 

 

       Sanal Mağaza Dükkanı Limited Şirketi kurma maliyeti 2.200 - 2.300 TL 'den başlamaktadır. Bu maliyete tüm kuruluş giderleri dahil olmakla birlikte, işinizin özellikleri, ortak sayısı, sermaye tutarı , faaliyet alanı sayısı gibi kriterlere göre bir miktar yükselebilir. 

 

     Limited şirket kuruluşu hakında detaylı billgi için bakınız;

 

LİMİTED ŞİRKET KURULUŞU               2021 LİMİTED ŞİRKET KURULUŞ MALİYETİ

 

 

SANAL MAĞAZA ANONİM ŞİRKET KURMA MALİYETİ  / SANAL MAĞAZA​​​​​​​ AŞ. AÇILIŞ MASRAFLARI

 

       Sanal Mağaza Dükkanı Şirketi kuruluşunda Anonim şirketler de Türkiye 'de çokca tercih edilen şirket türlerinden biridir.  Kabaca; çok büyük ölçekli Sanal Mağaza Şirketleri için uygundur. Limited şirket gibi , ticari ilişkiler ve finans kurumları karşısında  itibarlı ve prestijli olan Anonim şirketlerin, Limited şirketlerden farkı ; Limited şirketlerde en fazla 50 ortak alınabilirken,  Anonim şirketlerde , ortak sayısı için herhangi bir limit bulunmaktadır. Diğer yandan , şirket karı yüseldikçe vergi oranının sabit kalması, yüsek karlı şirketler için avantaj sağlamaktadır. 

 

      Sanal Mağaza Dükkanı Ticaret Anonim Şirketi kurma maliyeti 2.600 - 2.700 TL 'den başlamaktadır. Bu maliyete tüm kuruluş giderleri dahil olmakla birlikte, işinizin özellikleri, ortak sayısı, sermaye tutarı , faaliyet alanı sayısı gibi kriterlere göre bir miktar yükselebilir. 

 

Anonim şirket kuruluşu hakında detaylı billgi için bakınız;

 

ANONİM ŞİRKET KURULUŞU               2021 ANONİM ŞİRKET KURULUŞ MALİYETİ

 

 

 

SANAL MAĞAZA​​​​​​​ ŞİRKETİ​​​​​​​ AÇMAK VE ÇALIŞTIRMAK İÇİN ALINACAK İZİNLER 

 

      Sanal Mağaza Dükkanı Şirketi nin remi kuruluş işlemlerinde, vergi dairesi, ticaret odası, sosyal güvenlik kurumu (SGK) kayıtları, otomatik yapılmaktadır.

 

     Resmi Kuruluş işlemlerinin tamamlanmasından ve vergi levhası alındıktan sonra, Sanal Mağaza Dükkanı ile birlikte , fiziki bir adreste alım , satım faaliyetleri yapılacaksa, fiki işyerinin bağlı bulunduğu belediyeden işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı alınmalıdır. İşyeri açma ve çalıştırma ruhsatı için gerekli belgeleri, bağlı bulunduğunuz belediyeden öğrenebilirsiniz. 

 

 

SANAL MAĞAZA​​​​​​​ DÜKKANI​​​​​​​ AÇTIKTAN SONRAKİ AYLIK ÖDEMELER, 

SANAL MAĞAZA​​​​​​​ DÜKKANI NIN AYLIK GİDERLERİ NELERDİR ?

 

        Sanal Mağaza Dükkanı Şirketi nin kurulması ve gerekli izinlerin alınmasından sonra, ticari faaliyetlere başlayabilir.

 

        Sanal Mağaza Dükkanı işletmesi, ticari faaliyetleri devam ettiği sürece, standart olarak aylık giderleri aşağıdaki gibidir. Bu giderler, Sanal Mağaza Dükkanı nın büyüklüğü , işletmenin kar-zarar durumu, işyeri kirası, işçi sayısı işletmenin büyüklüğü ve benzeri özelliklerine göre farklılık göstermektedir;

 

   1 - Her ay Katma Değer Vergisi - KDV ;  Satışlarınızdan tahsil edilen kdv 'den , giderleriniz ve mal alımlarınız için ödediğiniz kdv nin düşülmesinden sonra ki kalan Tutar.

 

   2- Her ay çalışanınız var ise sigorta primi ve işçinin gelir vergisi ; Sigorta primi ve işçi gelir vergisi , işçi ücretlerine göre hesaplanmaktadır. Üç aşağı beş yukarı olarak, işçiye ödenen net ücretin %47 ila %49 'u gibi dikkate alabilirsiniz. Örneğin 2.324 TL net asgari ücretle çalışan bir işçi için, ödenecek aylık sigorta primi ve işçinin gelir vergisi 1.133 TL (%48,75) 'dir. 

 

        Not; Sigorta primlerininizi her ay düzenli öderseniz, SGK 5 puanlık indirim vermektedir. Asgari ücret için yaklaşık 100 TL olan indirim, hesaplamaya dahil edilmemiştir. 

 

   3- Her ay BAĞKUR sigorta priminiz ; Şirket kuruluşunda , BAĞKUR sigortalılığı otomatik başlamaktadır. Ancak Şirket sahibinin / temsilcinin başka bir işte devam eden sigortası var ise, Bağkura kayıt olmak ve prim ödemek zorunda değildir.  Aylık bağkur primi, 2020 yılı için , ödemelerinizi her ay düzenli yaparsanız , indirimli olarak 868,18 TL 'dir.  Ancak ödeme yapılmaz ise 5 puanlık indirim iptal olmaktadır. 

 

   4- Üç ay da bir Stopaj Vergisi ; Stopaj kabaca , işyeri kirası, alınan serbest meslek makbuzları ve işçilerden kesilen gelir vergilerinin , sorumlu sıfatıyla vergi dairesine ödenmesini ifade eder.  Örneğin , gerçek kişi 'den bir işyeri kiralarsanız, mülk sahibinin elde ettiği kira gelirinin , gelir vergisini keserek, devlete ödemeniz gerekmektedir. Kestiğiniz bu gelir vergisi , Stopaj kesintisidir. 

 

       Not; Temmuz 2020 'den itibaren, sigortalı işçisi olan işyerlerinin stopaj vergisi , aylık sigorta primiyle birleştirilerek , her ay ödenecektir. İşçisi olmayan işletmeler, üç ayda bir ödemeye devam edecektir. 

 

    5 - Üç ay da bir Geçici Vergi ; Geçici vergi, kabaca , şirket karı üzerinden ödenecek yıllık gelir vergisi 'nin (şirketler için kurumlar vergisi ) , üç aylık dönemler halinde önceden beyan edildiği ve ödendiği vergiyi ifade etmektedir.  Yani, üç aylık şirket karınız üzerinden ödenen gelir vergisi / kurumlar vergisidir.  Ödenen gecici vergiler, daha sonra yıllık gelir vergisi / kurumlar vergisinden düşülmektedir. 

 

    6 - Yıl da bir Yıllık Gelir Vergisi ya da Kurumlar Vergisi ; Şirketin yıllık net karı üzerinden hesaplanır ve ödenir. Daha önceden ödenmiş geçici vergileriniz var ise, bu vergiden düşülür. 

 

    7 - Yıl da bir yasal defter tasdikleriniz ; Şahıs işletmeleri defter beyan sistemine geçtiğinden, defter tasdik etmezler. Ayrıca, e-defter uygulamasına geçen şirketlerde defter tasdiki yaptırmazlar. 

 

     8- Yıl da bir meslek odası üye aidatlarınız ; Bağlı olunan meslek odanızın üye aidatı. Şİrketler için , ticaret odası üye aidatı. 

 

    9 - Aylık Muhasebe Servis Ücretleri ; Alacağınız muhasebe hizmetleri için ödenecek aylık ücrettir. Muhasebe hizmetlerinde önemli olan doğru yerden, kaliteli hizmet almaktadır. 

 

 

 

BİLGİSAYAR MAĞZASI & SARF MALZEME​​​​​​​ ÜRÜNLERİ ŞİRKETİ AÇMAK İÇİN KOSGEB VE DEVLET DESTEKLERİ  ;

 

        KOSGEB , bazı girişimlere ve şirkete çeşitli hibe ve kredi destekleri sağlamaktadır. Destek çeşitleri ve oranları zaman zaman değişkenlik göstermektedir. Bu sebeple, KOSGEB desteklerinden faydalanmak isterseniz, öncelikle bulunduğunuz bölgedeki KOSGEB ofisi ile irtibat kurmalı, iş kolunuza sağlanan GÜNCEL desteklerin olup olmadığı hakkında bilgi almalısınız.

 

         Bu desteklerden faydalanmak için bulunduğunuz bölgedeki KOSGEB 'in girişimcilik eğitim programlarına katılmanız ve başarı ile tamamlamanız gerekmektedir. Gerekli şartları sağladıktan sonra, şirket açılış masraflarının ödenmesi, hibe ve faizsiz kredi desteklerinden faydalanabilirsiniz. Bu teşvik ve destekler ile ilgili, KOSGEB 'in girişimcilik eğitimlerinde ayrıntılı bilgi verilmektedir.